24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
wiadomości
kuchnia
ogłoszenia
podróże
teksty
Lekcja zdrowego biegania

W październiku rusza akcja: Lekcja zdrowego biegania, dzięki której każdy zainteresowany otrzyma indywidualne wytyczne dotyczące techniki biegania. Wbrew  powszechnej opinii bieganie wcale nie jest taką łatwą sprawą… jeżeli chcemy biegać bez szkody dla naszego organizmu.

zęsto zaczynamy biegać kompletnie bez przygotowania – bo taki rodzaj sportu wydaje nam się najprostszy. Przecież bieganie jest modne, biega sąsiadka, biegają koledzy z pracy, parki i ulice są pełne biegających. Przecież „biegać każdy może” tyle tylko, że  bieganie rekreacyjno-sportowe  to coś więcej, niż  podbieganie do uciekającego autobusu.

Prawdziwe bieganie, a więc właśnie bieganie rekreacyjno-sportowe, bez przygotowania, bez znajomości techniki, zamiast spełnić swoje zamierzone prozdrowotne cele może wyrządzić  niemałą krzywdę. "Powszechne jest przekonanie, że do biegania wystarczy kupić sobie super buty, modny strój, zaopatrzyć się w napój izotoniczny i obowiązkowo założyć słuchawki od ipada na uszy. Tymczasem zdrowe bieganie nie jest banalne, naprawdę jest mało osób, które mają naturalną umiejętność prawidłowego biegania, których sylwetka w biegu przypomina ideał piękna i zdrowia - rzeźby starożytnych lekkoatletów. Większość amatorów biega… pokracznie, co jest efektem popełniania podstawowych błędów związanych z brakiem znajomości techniki biegania a więc złą postawą, złymi ruchami, sposobem stawiania stóp i przenoszenia środka ciężkości czy niewłaściwym oddychaniem" – zauważa Lidia Szeworska,  psychodietetyk, psycholog  i dietetyk, inicjatorka akcji. - "Te wszystkie błędy, niekorygowane, kumulując swoje oddziaływanie w czasie,  będą negatywnie wpływały na organizm, na układ kostny i stawowy, na pojawienie się z wiekiem zwyrodnień i bólów stawowych czy problemów kardiologicznych.  Aktywność fizyczna powinna być dla zdrowia, a nie dla wysiłku czy mody, tylko wtedy może ona pozytywnie oddziaływać na nasz wygląd (estetyka sylwetki) naszą  sprawność psychofizyczną, odporność i przedłużenie młodości”.

W ramach akcji każda osoba może umówić się na bezpłatne spotkanie, na którym sprawdzi swoją wydolność organizmu i otrzyma pierwsze wskazówki dotyczące: doboru odpowiednich technik do rodzaju biegu, rozgrzewki, prawidłowego oddychania.

Osoby, dla których bieganie nie jest w ogóle wskazane jako dyscyplina sportu także zostaną o tym poinformowane, ze wskazaniem jaką inną – bezpieczną dla swojego zdrowia – aktywność fizyczną mogą uprawiać.  

Akcja prowadzona jest w Metamorphosis Holistycznej Oazie Estetyki i Zdrowia w Warszawie przy Al. KEN 83, lok U14 i potrwa od 5-go października do 15-go listopada 2014.

Więcej: http://holistycznaoaza.pl/index.php/aktualnosci/86-rusza-akcja-lekcja-biegania

DLACZEGO WARTO NAUCZYĆ SIĘ BIEGAĆ?

Warto nauczyć się biegać ponieważ:

 • Otwieramy sobie drogę do uprawiania wielu sportów, nie uszkadzając sobie przy tym stawów
 • Pojawia się możliwość zwiększenia swojej wydolności oraz pojemności płuc bez skutków ubocznych
 • Zwiększamy efektywność swoich dotychczasowych osiągnięć
 • Poprawiamy ukrwienie mięśni
   

Dlaczego nie warto biegać bez odpowiedniej wiedzy:

 • Bardzo łatwo możemy zaszkodzić swoim stawom
 • Narażamy się na bóle kręgosłupa
 • Nieodpowiednie obciążanie prowadzi do deformacji
 • Znacznie wydłużamy drogę do osiągania wyższych celów nie tylko tych sportowych, ale również osiągnięć w pracy zawodowej
 • Uszkadzamy naczynia krwionośne, szybciej nam pękają, tworzą się żylaki, a nawet dochodzi do powstawania groźnych chorób jak np. zakrzepica

Więcej: http://holistycznaoaza.pl/index.php/okiem-psychodietetyka/88-dlaczego-warto-nauczyc-sie-biegac-8-powodow

Na spotkanie można zapisać się telefonicznie (mob: 884 05 06 07, tel:  22 855 07 67) bądź pod adresem mailowym holistyczna-oaza@wp.pl
Zapraszamy serdecznie!Copyright © 2006-2011 ANFA.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. | O nas - Reklama - Polityka COOKIES