24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
wiadomości
kuchnia
ogłoszenia
podróże
teksty
Randka to nie wyścig

W dobie internetu i randek online, idea spotykania się na żywo wydaje się być formą archaiczną i mało nowoczesną, a przynajmniej rzadziej praktykowaną. Nowoczesne trendy pozwalają na przykład na korzystanie z wydarzeń typu Speed Dating. Ale czy jest to odpowiedni sposób, aby poznać naszego partnera?

CZY 5 MINUT WYSTARCZY?
Do niedawna tego typu wydarzenia kojarzyć mogliśmy głównie z amerykańskich filmów. Zwyczaj szybkich randek przywędrował do nas właśnie zza oceanu i szybko ulokował się w kalendarzach imprez dużych miast. Spotkania polegają na zaledwie kilkuminutowych rozmowach między zebranymi singlami tak, aby każdy poznał się z każdym. I choć pierwsze wrażenie jest najważniejsze, to czy 5 minut wystarczy, aby poznać kogoś wystarczająco dobrze? Ta krótka konwersacja może być jedynie pretekstem do tego, aby rozpocząć nową znajomość z kimś, kto wpadł nam w oko. I to pod warunkiem, że ta osoba również jest nami zainteresowana.

WARTOŚĆ DOCELOWA
Na spotkaniach typu Speed Dating nie każdy szuka miłości swojego życia. Jest to dzisiejszy sposób na poznanie ludzi dzielących nasze pasje i nawiązanie nowych znajomości. Oszczędność czasu jest tutaj atutem, ale tylko w przypadku chęci zabawy i poznania ludzi. Jednak co w momencie, gdy ktoś nam się naprawdę spodoba? - W czasach, gdy na każdym kroku staramy się urozmaicić jedną z przyjemniejszych czynności, jaką jest randkowanie, należy pamiętać, jaki jest tego cel. Skoro zależy nam na poznaniu swojej sympatii, potrzebujemy do tego dużo czasu i, nie bójmy się do tego przyznać,  romantyzmu w klasycznej postaci – mówi Paolo Corso, właściciel winiarni Corso Wine-Bar – Spotkania typu Speed Dating są odpowiednie dla popularnych lokali klubowych. A zadaniem mniejszych, ale bardziej nastrojowych miejsc jest zagwarantowanie klientom poczucia intymności. Kwiaty, kolacja, wino, spacer po wrocławskim rynku to standardowy scenariusz naszych gości. Ale standardowy, bo klasyczny, najlepszy! – podkreśla.

CO DALEJ?
Speed Dating jest więc wprowadzeniem, rozbiegiem przed tzw. Slow Dating – etapem, w którym nie ma limitów czasowych i wspomniana powolność jest dobrze postrzegana. W Slow Dating ważna jest nasza inwencja. Zdarza się, że osoby, które swoją znajomość zawarły podczas szybkiej randki przenoszą się do miejsc bardziej sparzających prawdziwemu rendez-vous (wino, kolacja nastrojowa muzyka). Bo choć ich pierwsze spotkanie trwało zaledwie 5 minut, to teraz może trwać dużo dłużej. Za cel obieramy sobie poznanie partnera, a do tego potrzeba czasu.Copyright © 2006-2011 ANFA.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. | O nas - Reklama - Polityka COOKIES