24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
wiadomości
kuchnia
ogłoszenia
podróże
teksty
Sutricon – aby blizna nie szpeciła

Przeciętna kobieta tyje w ciąży od 11 do 15 kilogramów. Część tej wagi to oczywiście samo dziecko i wody płodowe. Chociaż waga spada znacznie już w pierwszych dniach po porodzie, wiele kobiet ma problem z powrotem do sylwetki sprzed ciąży.

Pierwsze tygodnie po porodzie to dla większości kobiet czas przyzwyczajania się do nowej sytuacji. Kiedy wiadomo już, że dziecko urodziło się zdrowe, a domownicy przywykli do nowych obowiązków, mamy na nowo odkrywają swoje ciało. Niestety, nie zawsze są zadowolone z tego, co widzą. – „Młode mamy najczęściej martwi brzuch - wolno powracający do formy sprzed ciąży. Nadmiar tkanki tłuszczowej i utrata jędrności skóry to te niedoskonałości, z którymi najczęściej zgłaszają się po pomoc do naszego Instytutu." – mówi Agnieszka Żuralska-Lazar, fizjoterapeutka i kierownik działu pielęgnacji ciała w warszawskim Instytucie Dermika Salon&Spa.

Kobiety, które urodziły przez cesarskie cięcie (w ten sposób przychodzi na świat nawet 30% dzieci w Polsce), mogą mieć również problem z poprzeczną blizną na brzuchu. – „Dla młodych mam liczy się zarówno długość blizny, wygląd kosmetyczny jak i komfort całego brzucha – elastyczność blizny, powrót czucia skórnego, brak tzw. „nawisu" podbrzusza. Każda kobieta chciałaby, by blizna ostatecznie była właściwie niewidoczna i by przy aktywności fizycznej, np. ćwiczeniach fitness, nie odczuwać ciągnięcia i dyskomfortu w okolicy brzucha." – komentuje Agnieszka Żuralska-Lazar. Problemów przysparzają szczególnie duże blizny przerostowe i keloidy, które występują nawet u 15 procent populacji. Narażone są nie szczególnie osoby poniżej trzydziestego roku życia, o ciemnej karnacji i takie, u których rana została zainfekowana czy nieprawidłowo zamknięta.

Aby temu zapobiec, już od pierwszych dni po zamknięciu rany młoda mama powinna stosować silikonowe plastry żelowe Sutricon. – „Plastry, zalecane przez międzynarodowe gremium specjalistów jako terapia I-go rzutu w profilaktyce blizn i bliznowców, zapobiegają nie tylko powstawaniu nieestetycznych blizn przerosłych i keloidów, ale również eliminują negatywne aspekty prawidłowego gojenia się rany." - tłumaczy Agata Chodakowska, Product Manager. Dzięki plastrom Sutricon świeża blizna nie boli ani nie swędzi, a skóra wokół niej nie ściąga się. Plastry Sutricon są bezpieczne dla matki i dziecka. Nie odnotowano przypadków działań ubocznych ani alergii wywołanych przez ich stosowanie.

Więcej informacji na temat Sutriconu i blizn www.polkaintymnie.plCopyright © 2006-2011 ANFA.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. | O nas - Reklama - Polityka COOKIES