24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
wiadomości
kuchnia
ogłoszenia
podróże
teksty
Jak poznać płeć dziecka bez pomocy USG?

Zdecydowana większość przyszłych rodziców chce poznać płeć dziecka zanim maluszek pojawi się na świecie. Pierwsze badania USG, które mogą określić płeć dzieciątka, wykonuje się w połowie ciąży, czyli około 20. tygodnia. Część przyszłych mam, nie mogąc się doczekać wyniku, próbuje ustalić płeć potomka już wcześniej, m.in.  na podstawie kształtu ciążowego brzuszka, ulubionych ciążowych smaków i przysmaków, ogólnego samopoczucia i … odbicia w lustrze. To klasyczny powrót do tradycji. Niegdyś obserwacja wyglądu, upodobań i brzuszka ciężarnej była jedynym możliwym sposobem podjęcia jakiejkolwiek próby poznania płci potomka. Czy ciążowe czary -  mary mogą mieć dziś jakiekolwiek racjonalne uzasadnienie?

Brzuszek niejedno ma imię!
Nie ma dwóch takich samych ciążowych brzuszków! Każdy jest inny, wszystkie równie piękne. Czy możliwe jest zatem, aby na podstawie kształtu brzuszka przyszłej mamy znaleźć odpowiedź na pytanie: czy to chłopczyk, czy dziewczynka? Medycyna mówi starym przesądom zdecydowanie „nie”. To nie płeć dziecka, ale mięśnie mamy, masa ciała ciężarnej, położenie płodu w macicy i geny kobiety wpływają na kształt brzuszka przyszłej mamy. Argumenty lekarzy za nic w świecie nie przekonują jednak części ciężarnych, które chcą wierzyć i wierzą, że spiczasty brzuszek to jasny sygnał, że urodzi się syn, a okrągły – że córka. A jaki kształt ma Twój brzuszek?

Zachcianki smakowe przyszłej mamy
Niejedna przyszła mama słyszała zapewne, że jeśli w jej menu dominują słodkości, to urodzi dziewczynkę. Gdy zaś mama ma ochotę na słone, mocno przyprawione dania – urodzi chłopca. Ile w tym prawdy? Niewiele! Ochota na określone smaki, dania i przysmaki to nic innego jak jasny sygnał organizmu, czego mu brakuje. Gdy kręci cię i nęci, aby zjeść kwaśnej kapusty, Twój organizm zapewne dopomina się o witaminę C. Gdy masz ochotę na czekoladowe słodkości, najprawdopodobniej brakuje Ci magnezu. Zapewnienia babć o istnieniu związku między kulinarnymi upodobaniami magicznych 9. miesięcy a płcią bobasa można więc odłożyć w kąt. Choć, przyznajemy, że przyjemnie jest w nie wierzyć!

Czy wygląd ma znaczenie
Słyszałyście o zupełnie magicznym sposobie określania płci maluszka na podstawie wyglądu przyszłej mamy? Jak ciężarna pięknieje, to znaczy, że urodzi chłopca? A gdy mama wyraźnie traci na urodzie, to na pewno urodzi córeczkę? Tymczasem okazuje się, że w tej obiegowej opinii nie ma ani grama prawdy. Za wygląd ciężarnej odpowiadają bowiem hormony. Poza tym nie od dziś wiadomo, że wszystkie kobiety w czasie ciąży pięknieją i biją niesamowitym blaskiem… szczęścia!

Przyszłe mamy często muszą stanąć oko w oko z ciążowymi mitami i przesądami. I choć należy na nie patrzeć z przymrużeniem oka, to jedno jest pewne – to całkiem interesujący sposób wyjaśnienia ciążowych stanów, przypadłości, dolegliwości i wątpliwości.

Więcej informacji o ciąży oraz macierzyństwie przyszłe mamy  znajdą  na stronie www.baby-shower.pl

 

Źródło: www.baby-shower.plCopyright © 2006-2011 ANFA.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. | O nas - Reklama - Polityka COOKIES